60 medalja za Olimp na Regionalnom prvenstvu Hrvatske za kadete

Datum: 04.02.2018

SISAK: Plivačice i plivači PK Olimp Zabok nastupili su na dvodnevnom Regionalnom prvenstvu Hrvatske za kadete koje je održano na 25 metarskom bazenu u Sisku, 27. i 28. siječnja 2018. godine. Organizatori su bili Hrvatski plivački savez, Plivački klub Sisak Janaf i klubovi Regije 4.  Nastupila su 262 kadeta, mlađi kadeti i početnici iz 11 klubova teritorijalno najveće hrvatske regije. Nastupili su plivački klubovi, Osijek Žito, Virovitica, Čakovečki plivački klub, Marsonia iz Slavonskog Broda, Međimurje iz Čakovca, Cerine iz Koprivnice, Sisak Janaf, Barok iz Varaždina, Vinkovački plivački klub, Orion iz Vinkovaca  i Olimp Zabok. Pod stručnim vodstvom prof. Ivice Androića i mag. cin. Maje Martinić za Olimp je nastupilo 20 natjecatelja, od toga osam plivačica i dvanaest plivača.

Ukupno su u individualnim i štafetnim utrkama podijeljenih u tri dijela programa osvojili 60 medalja, od toga broja 25 zlatnih, 19 srebrnih i 16 brončanih. Važan je podatak da se trinaest Olimpovaca upisalo na listu osvajača medalja. Najviše medalja, njih 10 osvojio je mlađi kadet Mauro Šipek Glavač. Po devet medalja osvojile su mlađe kadetkinje Jana Pavalić i Vanja Bartol. Sedam medalja i brojne norme za predstojeće Prvenstvo Hrvatske osvojio je kadet Patrik Erceg. Po četiri medalje osvojili su kadet Petar Pavalić, mlađi kadet Roko Damiani i početnik Toto Šipek Glavač. Tri puta na pobjedničko postolje penjao se kadet Gašpar Futivić. Po dvije medalje osvojili su kadet Ivan Bogdanić, mlađi kadet Andrija Anić, mlađi kadet Leon Novak, mlađa kadetkinja Emma Horvat i mlađa kadetkinja Gita Vlahek. Unutar prvih deset u poretku plasirala se Lori Šipek Glavač. Ostali plivači Olimpa popravili su svoja osobna vremena, a to su na ovom natjecanju bili; Noa Benčić,  Ivan Fučkar, Matija Bartol, Marija Žnidarec, Lucija Borošak i Mihaela Kramarić. Olimpovci su i ovom prilikom na reprezentativan način u Sisku promovirali Krapinsko zagorsku županiju, grad Zabok i Terme Tuhelj gdje svakodnevno provode treninge.